Žuvų taukai – A ir D vitaminų šaltinis

Žuvų taukus žvejai nuo seno vartojo kaip liaudies medicinos vaistą nuo organizmo išsekimo, opiniams virškinamojo trakto susirgimams gydyti, esant kvėpavimo takų infekcijoms, padidėjus limfmazgiams. Jie puikiai tinka imunitetui stiprinti ir kaip natūrali profilaktikos priemonė.

Daugybės atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad jūrinių valstybių gyventojai, turintys senas žuvies ir jūros gėrybių valgymo tradicijas, rečiau serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, jų imunitetas stipresnis. Dėl žuvų taukuose esančių polinesočiųjų riebalų rūgščių (pagrindinis jų šaltinis – jūros žuvys, žuvų taukai ir menkių kepenų aliejus) žuvų taukai teigiamai veikia kraujotaką, mažina kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje ir dėl to sumažėja rizika susirgti ateroskleroze, miokardo infarktu, insultu. Jie naudingi sergant diabetu, lėtine obstrukcine plaučių liga, odos ir žarnyno ligomis, taip pat pasireiškus priešmenstruaciniam sindromui. Būtent dėl šių priežasčių gydytojai rekomenduoja ne rečiau kaip porą kartų per savaitę valgyti žuvies patiekalų, renkantis riebias jūros žuvis – lašišą, skumbrę, menkę, silkę. Per dieną suvalgantiesiems ne mažiau kaip 40 g žuvies tikimybė susirgti išemine širdies liga ir miokardo infarktu yra perpus mažesnė nei visiškai ar mažai valgantiesiems.

Vartojant žuvų taukų arba valgant daugiau riebios žuvies, sulėtėja senėjimo procesai organizmo ląstelėse ir ilgiau išsaugoma jaunystė. Žuvų taukai naudingi bet kokio amžiaus moterims, ypač dirbančioms protinį darbą.
Žinoma, reikiamą polinesočiųjų riebalų rūgščių kiekį geriausia gauti su maistu, tačiau nemėgstantiems arba nepakankamai žuvies valgantiems žmonėms geriausia vartoti žuvų taukus, nes dabar jie gaminami taikant modernias technologijas.

Apie autorių
  1. Jurka

    Manau kad ne tik A ir D o aplamai visam organizmui naudinga juk jie stiprina bendrai visa organizma.Musu seima vartoja Moller’s Dobbel kapsules su omega 3 RR,esame patenkinti jais!!!

  2. online

    suzinojau daug

Palikite atsiliepimą

*

captcha *