Omega-3 riebiosios rūgštys: naujausi tyrimai ir tendencijos

2019 m. lapkričio 4 d.

Apie pranešėją

Prof. William S. Harris yra vienas žymiausių ir dažniausiai cituojamų omega-3 ekspertų pasaulyje (h-index 73). Profesorius per 39 karjeros metus yra parašęs arba bendradarbiavo rengiant beveik 400 mokslinių straipsnių širdies ligų diagnozavimo ir prevencijos, organizmo atsparumo ir omega-3 rūgšties poveikio temomis. 2004 metais su kolegomis sukūrė omega-3 indekso testą, kuris, remiantis tyrimais, padeda efektyviau nei lipidograma nustatyti širdies ir kraujagyslių ligų susirgimų riziką. Prof. W. Harris tyrimus ne kartą finansavo JAV Nacionalinis Sveikatos Institutas.  Šiuo metu prof. W. Harris vadovauja OmegaQuant Analytics laboratorijai bei dėsto Pietų Dakotos Sanfordo Medicinos mokykloje (JAV).

Omega-3 indeksas – kas tai?

Omega-3 indeksas yra omega-3 rūgščių EPR ir DHR kiekis eritrocitų membranose. Indeksas nustatomas kraujo tyrimu. 8 ar daugiau proc. indeksas yra pripažįstamas idealiu ir nurodo mažą susirgimų širdies ir kraujagyslių ligomis (toliau – ŠKL) rizikos tikimybę. Daugumos žmonių omega-3 indeksas yra mažesnis nei 6 proc. Buvimas aukštos rizikos indekso grupėje reiškia didesnę susirgimų ŠKL riziką.

Omega-3 indekso rizikos grupės:

Aukšta rizika: <4 proc.

Vidutinė rizika: 4–8 proc.

Maža rizika: >8 proc.

Vieno iš omega-3 indekso testo išradėjų prof. W. Harris teigimu, žemas žmogaus omega-3 indeksas gali būti laikomas ŠKL rizikos faktoriumi. Pasak mokslininko, omega-3 indeksas atitinka daugelį rizikos faktoriui taikomų reikalavimų: indeksas yra pagrįstas nuosekliais epidemiologiniais įrodymais, turintis patikimą poveikio mechanizmą, analizės pakartojamumą, yra nepriklausomas nuo klasikinių rizikos veiksnių, modifikuojamas, taip pat tyrimai pagrindė indekso lygio pokyčio poveikį ŠKL.

Daugiau apie omega-3 indekso tyrimą (anglų k.)

Omega-3 indekso tyrimas Lietuvoje

 

Straipsniai žiniasklaidoje (pildoma)

JAV profesorius įvardijo didžiausias mūsų ydas ir pateikė veiksmų planą, kaip nemirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų

JAV mokslininkas pasiūlė būdus, kaip sumažinti mirties nuo širdies ligų riziką

Ką gali sukelti omega-3 rūgšties trūkumas?

 

Parengta bendradarbiaujant su „OmegaQuant“ labaratorija – omega-3 tyrimų lydere. Daugiau informacijos apie omega-3 ir omega-3 indekso testą rasite: www.omegaquant.com

This content was created in cooperation with OmegaQuant, the leader in omega-3 testing. o learn more about omega-3s and omega-3 testing, visit: www.omegaquant.com