Omega-3 padeda pagerinti vaikų mokymosi rezultatus

mokiniai

lrytas.lt 2013-09-16

Kiekvieną rugsėjį mokyklinio amžiaus vaikų turintiems tėveliams kirba širdis – kaip gi vaikui mokytis seksis šiais metais. Oksfordo (Anglija) universiteto mokslininkai nustatė, kad norint padėti savo vaikui, svarbu pasirūpinti ir jo mityba – užtikrinti, kad jo kraujyje būtų reikiamas kiekis omega-3 riebalų rūgščių, kurios turi įtakos pažintiniams vaiko gebėjimams.

Omega-3 riebalų rūgštys yra svarbios vaikų vystymuisi, teigiama mokslinio tyrimo išvadose. Šių metų birželį Oksfordo universiteto mokslininkų atliktame tyrime dalyvavo 493 britų moksleiviai. Tiriant 7-9 metų vaikus buvo siekiama nustatyti, ar omega-3 riebalų rūgščių koncentracija kraujyje turi įtakos vaikų skaitymo įgūdžiams ir pažintiniams gebėjimams.

Tyrime dalyvavo ir tie Jungtinės Karalystės mokyklų moksleiviai, kurie turi rimtų skaitymo sutrikimų. Ištyrus vaikų kraujo mėginius nustatyta, kad vaikai, kurių kraujyje yra aukštesnis omega-3 riebalų rūgščių kiekis, ypač nepakeičiamųjų DHR riebalų rūgščių, pasižymėjo geresniais skaitymo ir darbo įgūdžiais ir turėjo mažiau elgesio problemų nei tie vaikai, kurių kraujyje omega-3 koncentracija buvo mažesnė.

9 iš 10 tyrime dalyvavę vaikai nevalgė žuvies patiekalų du kartus per savaitę, kaip rekomenduoja Didžiosios Britanijos sveikatos specialistai. Nors tyrime nebuvo atsižvelgta į tai, kiek omega-3 vaikas suvartojo anksčiau, kokia jo genetika ar gyvenimo būdas, vis dėlto rezultatai aiškiai parodė, kad besimokantiems vaikams yra labai svarbu omega-3 kiekis racione. Ypač svarbios jiems yra DHR omega-3 riebalų rūgštys. Jei vaikas valgo žuvies tris kartus per savaitę arba išgeria 5 ml menkių kepenų aliejaus per dieną, tikėtina, kad jo kraujyje bus pasiekta reikiama omega-3 riebalų rūgščių koncentracija.

Oksfordo mokslininkų tyrimas pavirtina ankstesnių tyrimų išvadas, kuriose teigiama, kad vaiko IQ bei pažinimo vystymąsi įtakoja ir tai, kiek nėštumo periodu jo besilaukianti motina išgėrė menkių kepenų aliejaus. Šiuose tyrimuose buvo vertinami 4 ir 7 metų amžiaus vaikų pažintiniai gebėjimai. Rezultatai parodė, kad menkių kepenų aliejuje esančios omega- 3 riebalų rūgštys gali turėti teigiamo poveikio vaikų protiniam vystymuisi.

Apie autorių

Palikite atsiliepimą

*

captcha *