Tyrimas: omega-3 padeda išsaugoti raumenų masę nesitreniruojant

Kanados McMaster universiteto mokslininkai nustatė, kad kasdienis papildų su omega-3 vartojimas gali padėti atstatyti ir padidinti raumenų masę bei sumažinti raumenų praradimą laikinai sustabdžius treniruotes ar esant apribotam raumenų funkcionavimui, pavyzdžiui, kai gydomasi po traumos.

„FASEB Journal“ publikuotame tyrime mokslininkai į dvi grupes padalino nedidelę 20 sveikų, jaunų moterų imtį. Pirmoji grupė kasdien vartojo 5 g omega-3 dozę. Tuo tarpu kontrolinė grupė – tą patį kiekį saulėgrąžų aliejaus. Po keturių savaičių papildų vartojimo tyrimo dalyvėms, naudojant tvarsčius ir kelio įtvarą, buvo įmobilizuota viena koja – taip, kaip tai daroma patyrus rimtą traumą ar sužeidimą.

Dalyvės dvi savaites negalėjo sportuoti ir joms buvo leista tik minimali kasdienė veikla, pavyzdžiui, vaikščioti po namus. Tokiu būdu buvo patikimai imituojamas potrauminis gydimo periodas, kuomet rekomenduojama maksimaliai apriboti fizinį aktyvumą.

Po dviejų savaičių apriboto fizinio aktyvumo laikotarpio, dalyvės sugrįžo į įprastą kasdieninę veiklą bei sportą. Dar po dviejų savaičių, mokslininkai ir vėl įvertino dalyvių raumenų dydį ir masę. Pasak tyrėjų, pirmoji grupė (vartojusi omega-3 papildus) jautėsi žymiai geriau, o jos narių raumenų masė nesumažėjo. Tuo tarpu dalyvių, kurios vartojo saulėgrąžų aliejų, raumenų masė sumažėjo net 6 %.

Publikuotame tyrime mokslininkai priėjo išvados, kad omega-3 vartojimas galimai sumažina raumenų masės praradimą dėl nenaudojimo: omega-3 sulėtino pirmosios grupės dalyvių raumenų masės praradimą įmobilizacijos laikotarpiu, lyginant su saulėgrąžų aliejų vartojusia kontroline grupe. Be to, dalyvės vartojusios omega-3 pastebėjo, kad jų raumenų masė atsinaujino greičiau ir po dviejų savaičių sporto jautėsi pilnai atsistačiusios, o kontrolinės grupės dalyvės tuo pasigirti negalėjo.

Vieno iš tyrimą atlikusios mokslininkų komandos narių, dr. Chris McGlory teigimu, omega-3 skatina baltymų sintezę, o tai galėjo padėti organizmui greičiau atstatyti raumenis. Nors mokslininkai tyrime nepatikslino, koks konkrečiai omega-3 kiekis padėtų raumenims greičiau atsistatyti, kasdienis skystų žuvų taukų ar kapsulių, kuriuose gausu omega-3 rūgšties, vartojimas tikrai nepakenktų. Be galimo teigiamo poveikio raumenų atsistatymui, omega-3 yra naudinga širdžiai, imunitetui ir smegenims.

Parengta pagal Runner‘s World

Apie autorių

Palikite atsiliepimą

*

captcha *