Kaip žuvų taukai padeda apsaugoti sąnarius?

Pagrindinis omega-3 riebalų rūgščių EPR ir DHR šaltinis yra riebios jūrinės žuvys (menkės, lašišos, sardinės, tunas), žuvų taukai ir menkių kepenų aliejus.

Žuvų taukuose esantis vitaminas D būtinas, kad organizmas pasisavintų daugiau kalcio, kuris labai svarbus formuojantis kaulams ir dantims, osteoporozės profilaktikai. Šis vitaminas odoje sintetinamas veikiant saulės šviesai. Bet rudenį ir žiemą, kai saulės trūksta, tenka ieškoti kitų vitamino D šaltinių. Tam ypač tinka žuvų taukai.

Juose taip pat yra daug vitamino E, reikalingo ne tik odai ar regėjimui stiprinti. Be vitamino E nesusidaro naujos odos ląstelės, blogiau gyja žaizdos. Tai vienas stipriausių antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio ir stiprinančių imuninę sistemą.

Pagrindinis omega-3 riebalų rūgščių EPR ir DHR šaltinis yra riebios jūrinės žuvys (menkės, lašišos, sardinės, tunas), žuvų taukai ir menkių kepenų aliejus.

Žuvų taukuose esantis vitaminas D būtinas, kad organizmas pasisavintų daugiau kalcio, kuris labai svarbus formuojantis kaulams ir dantims, osteoporozės profilaktikai. Šis vitaminas odoje sintetinamas veikiant saulės šviesai. Bet rudenį ir žiemą, kai saulės trūksta, tenka ieškoti kitų vitamino D šaltinių. Tam ypač tinka žuvų taukai.

Juose taip pat yra daug vitamino E, reikalingo ne tik odai ar regėjimui stiprinti. Be vitamino E nesusidaro naujos odos ląstelės, blogiau gyja žaizdos. Tai vienas stipriausių antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio ir stiprinančių imuninę sistemą.

Sąnarių ligomis sergantiems asmenims dažnai nustatomas per mažas vitamino E kiekis kraujyje. Tai gali būti dėl to, kad kovodamas su sąnarius pažeidžiančiais laisvaisiais radikalais organizmas jį greitai sunaudoja. Be to, vyresnio amžiaus žmonėms judėjimo funkcija sutrinka ir dėl pablogėjusios kraujotakos, kurią sukelia kojų kraujagyslių aterosklerozė. Neutralizuodamas laisvuosius radikalus, gerindamas kraujotaką ir aprūpinimą deguonimi vitaminas E gali sušvelninti kojų skausmus.

Sąnarių ligos ir skausmai kamuoja ne vien vyresnius, bet ir jaunus žmones. Taip yra dėl to, kad anksti pradedamas aktyvus fizinis gyvenimas. Fiziniai krūviai dažnai pakenkia dar nesubrendusius sąnarius, todėl jau sulaukus trisdešimties ar keturiasdešimties tenka vartoti vaistus nuo uždegimo, lankyti specialias mankštas, fizioterapijos procedūros ir panašiai. Todėl būtina žinoti, kad pirmieji sąnario kremzlės pažeidimai dažnai beveik nejuntami ir dėl to galimos sąnarių ligos turėtų atkreipti mūsų dėmesį jau tada, kai po didesnio fizinio krūvio ar keičiantis orams ima mausti sąnarius, o ryte pailsėjus skausmas nejaučiamas. Būtent tai – pirmasis signalas, kad sąnariams reikia pagalbos.

Vyresnius žmones dažnai vargina ne viena, o keletas problemų. Tai ir širdies ligos, ir aterosklerozė, ir sąnarių skausmai ar rankų bei kojų tirpimas. Todėl tokiems pacientams žuvų taukai yra ypač naudingas.

Apie autorių
  1. Maryte

    Jau daug metu geriu del sanariu zuvu tauku kapsules su omega 3 Moller’s Dobbel,ir is tikruju sanariu skausmai mazesni,aplamai organizmui visam zuvu taukai labai naudingi!

Palikite atsiliepimą

*

captcha *